בדיקת MOXO

מבחן (מבדק) MOXO לאבחון הפרעות קשב וריכוז

מבחן (מבדק) MOXO  הוא כלי עזר באבחון הפרעות קשב וריכוז. המבחן נעשה באופן ממוחשב ונועד לסייע ולהשלים את האבחון הרפואי על ידי פסיכיאטר ילדים או נוירולוג, לצורך אבחון הפרעת קשב וריכוז והתאמת הטיפול.

מבחן MOXO בוחן את יכולות הקשב של הנבדק באמצעות בחינת התגובה של הילד למסיחים חזותיים ושמיעתיים, בתוך הדמיה של סביבת המציאות היומיומית, בדגש על הסביבה הלימודית והתפקודית. יכולות הקשב נבחנות במבדק בקטגוריות נפרדות התואמות לקטגוריות לאבחון ההפרעה: קשב, היפראקטיביותואימפולסיביות המבדק גם מאפשר לבחון תזמון ויכולת לבצע משימה בזמן מוגדר. דרך בחינת כל קטגוריה בנפרד ניתן לאתר את הקשים הייחודיים של כל ילד, ולהחליט על דרך התערבות מותאמת.

המבחן עורך בין 15 ל 20 דקות, תלוי גיל ושיתוף פעולה של הילד. במידה ועל סמך המבחן הראשון קיים חשד להפרעה בקשב וריכוז, ניתן לערוך מבחן חוזר באותו היום או ביום אחר, עם טיפול תרופתי (בהתאם לשיקול הדעת הרפואית). הפערים בין התוצאות מאפשרים לאתר את הצורך במתן טיפול תרופתי ובכמה הטיפול יכול לעזור לקשייו של הילד.

בסיום הבדיקה מתקבל דו"ח שמתאר את הפרמטרים הייחודיים לכל ילד מבחינת מדדים שנמדדו ודו"ח המשווה את יכולתו של הנבדק ליכולותיהם של נבדקים אחרים באוכלוסיה התואמת לילד מבחינת מין וגיל.

חשוב להבין שמבדק MOXO נחשב לכלי עזר ומסייע באבחון הפרעת קשב וריכוז, אך אינו נועד להחליף את האבחון הרפואי על ידי רופא ילדים מוסמך, נוירולוג או פסיכיאטר ילדים.

הזמנת תור למרפאה

Odoro Integration Test
דילוג לתוכן